חשיבות מערכת גילוי אש במפעל

חשיבות מערכת גילוי אש במפעל

מאת עידן לוי

הסיכונים שקיימים במפעלים רבים ברחבי ישראל מדגישים עד כמה חשוב להצטייד במערכות גילוי איכותיות שתיצורנה התרעה אמיתית בזמן שריפה. נראה כי לא צריך להדגיש יותר מדי את הסיבות לפריצת שריפה במפעל מסוים אך חשוב להזכיר כיצד ריתוך, קצר חשמלי, תקלה במכונה מסוימת ועוד מקרים אחרים שיכולים לקרות ללא כל התרעה הם כאלו שיכולים להביא לפריצתה של שריפה איומה.

 

כך קורה שמי שלא נעזר במגוון איכותי של מערכות גילוי אש מסכן לא רק ציוד או סחורה שנמצאים במפעל אלא כמובן גם חיי אדם. התייחסות בכובד ראש לעניין זה והצטיידות במערכות מתאימות ובפריטים הרלוונטיים יכולות למנוע סיכונים מיותרים ולחסוך מכל אחד מאתנו את התמונות הקשות של פגיעה באנשים וברכוש בגלל חוסר זהירות של בעלי ומנהלי מפעל מסוים.

 

הצורך של מקומות גדולים שבהם פעילות רבה

כל מי שביקר פעם במפעל גדול וכל מי שעובד במפעל מסוים נחשף מיידית להיקף הפעילות הגדול ולתזזיתיות הרבה שמאפיינים את הפעילות של מחלקות שונות. לכן חשוב להבין עד כמה מערכות איתור וכיבוי אש הן בעלות חשיבות רבה. מבט מהיר על קירות ותקרות מפעל שממוגן בצורה נכונה מאפשר לנו לגלות גלאי עשן עצמאי ועוד פריטים אחרים שיעשו את עבודתם ברגע האמת.

 

בזכות אנשי מקצוע מיומנים ורציניים אפשר לדעת איזה גלאי עשן עצמאי יתאים למחלקה מסוימת ואלו מערכות כיבוי תתאמנה למקום מסוים. כך אפשר ליצור את מערך ההגנה הטוב ביותר כנגד אש וכך כמובן אפשר לישון יותר בשקט כשיודעים שיש אלמנטים טכניים איכותיים ואמינים ששווקו והותקנו על ידי מי שמתמחה בנושא חשוב זה של הגנה מפני שריפות.

 

מגילוי מוקדם ועד פעולות כיבוי שונות

מערכות גילוי אש שונות יכולות לעשות הבדל חשוב בין נזקים ואסונות ובין פעילות מהירה יותר לכיבוי השריפה שפרצה. חשוב להבין שגם אם מערכת ספרינקלרים אינה יכולה לכבות לחלוטין שריפה גדולה שפרצה הרי שהיא יכולה למנוע את התפשטותה וכמובן לאפשר זמן רב יותר של פינוי לכודים והיערכות טובה יותר של הגופים המקצועיים שמגיעים לבצע את פעולות הכיבוי.

 

למרבה הצער נראה כי יש עדיין מי שמגלה רק ברגע האמת עד כמה גלאי עשן עצמאי, או כל אלמנט אחר בתחום זה היה יכול לעזור לו. חשוב להבין שרק מי שפועל על פי החוק ורק מי שחושב קדימה יכול לעשות את הדבר החכם ולפנות לחברה שמתמחה בציוד של גילוי אש. כך ההצטיידות וההתקנה יהיו איכותיים יותר ויעמדו בכל תקן מחמיר שנדרש.

אמין הנדסת אש – מערכות כיבוי אש – גילוי אש חברת אמין הנדסת אש בע"מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי אש וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך. בקרו אותנו באתר שלנו: www.aminfire.com

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו לקבלת מידע נוסף דילוג לתוכן