כל מה שצריך לדעת על גילוי וכיבוי אש

כל מה שצריך לדעת על גילוי וכיבוי אש

מאת עידן לוי

כבר זמן לא מבוטל שישנו מכשור מתקדם בתחום כיבוי השריפות, אשר מועיל בכיבוי מהיר וגם באיתור הדליקה עוד לפני שהיא מתלקחת לכדי שריפה של ממש. בשנים האחרונות היכולת הזו השתפרה עוד יותר, מכיוון ולעיתים אפילו אין צורך באדם כלשהו שיסייע בביצוע של גילוי וכיבוי אש. אז איך עובדת מערכת שכזו ומה עוד כדאי לדעת לפני שמכניסים אל המשרד והבית מכשור לאיתור או כיבוי אש?

 

איתור וכיבוי אש אוטומטי

כולנו מכירים את אותם גלאי עשן שמסתכלים עלינו מהתקרה במבנים רבים ומצפצפים בעת שעשן מתפשט בחדר, וכן גם את מטפי כיבוי האש שעובדים על גז, קצף ואבקה. מערכות כיבוי אוטומטיות אמנם לא משלבות בין גלאי עשן למטפים, אבל עובדות על עיקרון דומה בשילוב של איתור עם פעולות כיבוי, כאשר את המטפים מחליפים הספרינקלרים.

לאחר שמחליטים להתקין ציוד כיבוי אש מתקדם, החברה שולחת מומחים שיבחרו מקומות אסטרטגיים שבהם צריך להציב את גלאי העשן השונים וכן גם את הספרינקלרים שיותקנו בתקרה. במקרה של שריפה, גלאי העשן יפעילו את הספרינקלרים שבתורם יתיזו מים ויפעלו לכיבוי השריפה. בנוסף, ניתן לחבר את המערכת גם אל המוקד שיקבל התרעה, יגיע לסייע ואף יזמין גורמים מקצועיים נוספים במידת הצורך.

ציוד נוסף

ציוד גילוי וכיבוי אש הינו פריט חשוב והכרחי במבנים ובעסקים ואף מעוגן בחוק בתנאים מסויימים. השילוב בין גלאי עשן לבין ספרינקלרים בהחלט עושה את העבודה ומקנה עוד רשת ביטחון לצמצום הנזק בעת פריצתה של שריפה. עם זאת, חשוב לזכור שלעיתים השריפה יכולה להיות גדולה מדיי ובכך יהיה צורך בסיוע חיצוני בכדי לכבות אותה באופן מוחלט. לכן, כדאי להחזיק בהישג יד גם מספיק מטפים, מחבטי כיבוי וציוד אחר לכיבוי אש, שייתן עוד כוח משמעותי ליכולת הכיבוי המיידית.

 

בדיקות ואחריות

עוד פרט שחשוב לזכור לפני שרוכשים ציוד כיבוי אש או מתקינים מערכות במבנה, הוא שגם הציוד הזה צריך להישמר ולעבור בדיקות שגרתיות לשמירה על כשירות החומרים והכלים. חשוב לוודא, שלפני הרכישה עצמה אתם רוכשים מוצרים שעובדים על פי התקנים הגבוהים ביותר וכן גם שניתנת אחריות או אפשרות לשירותי אחזקה של הציוד אותו רכשתם. את חלק מבדיקות לחצי האוויר תוכלו לעשות גם אתם, אבל חשוב לפנות גם אל איש מקצוע שיוודא את תקינות המכשירים על פי המלצת היצרן. כמו כן, כדאי לוודא שהנכם יודעים כיצד להשתמש בציוד וכך גם העובדים או שאר דיירי הבית – בסופו של דבר ברגע האמת חשוב שתדעו איך לתפעל את הציוד.

אמין הנדסת אש – מערכות כיבוי אש – גילוי אש חברת אמין הנדסת אש בע"מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי אש וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך. בקרו אותנו באתר שלנו: www.aminfire.com

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו לקבלת מידע נוסף דילוג לתוכן