משאבות מים לשימוש מערכות כיבוי אש

משאבות מים לשימוש מערכות כיבוי אש

מאת זוהר מורן

השימוש במשאבות מים בעולם היה מאז ומעולם בעל כמה משמעויות. משאבות מים משמשות אותנו בעיקר בתעשיית ההשקיה והגינון, תעשיית מתקני המים, הטיהור ואולי התעשייה הכי חשובה מכולם תעשיית מערכות כיבוי אש.

 

משאבות מים בעבר שימשו אך ורק לשאיבת מים. ההתפתחות הטכנולוגית והתעשייתית של החברה הביאה את האדם לשכלל את נושא משאבות המים לכל מיני תחומים. משאבות מים קיימות בתעשיית מערכות כיבוי אש מזה זמן. הרעיון בהכנסת משאבות מים לתחום הכיבוי אש היא שלולא מים, לא היינו יכולים לכבות שריפות.

 

כיום, מערכות כיבוי אש, כגון ספרינקלרים וטפטפות מושתתות על משאבות מים ומאגרים. הרעיון בטכניקת כיבוי אש שמופעלת על ידי מערכות כיבוי אש אוטומטיות היא לתת מענה ראשוני עד הגעתם של אנשי מכבי האש למקום.

 

בקיומו של מאגר מים יש לחבר אליו משאבות מים על מנת שיוכלו להסניק את המים בצינורות ובכך לסייע למים להגיע לפתחי הספרינקלרים והזרנוקים. כיום ניתן למצוא מגוון של משאבות מים בחום הכיבוי אש. לרוב מתקינים משאבות מים מסוג דיזל שפועלות על מנוע דיזל ודוחפות את המים במעלה הצינור. כמו כן גם קיימות משאבות מים חשמליות. העניין במשאבות מים חשמליות הוא הבטיחות. שכן חשמל ומים זה לא בדיוק השילוב הכי בטיחותי.

 

אם זאת, יש מערכות כיבוי אש שמופעלות על ידי לחץ מים ולא תמיד אלו נזקקות למשאבות מים. משאבות מים לרוב נדרשות במקומות בהם המתזים נמצאים גבוהה כגון בנייני מגורים גבוהים ומלונות. המשאבות עוזרות ודוחפות את המים במעלה הצינורות עד לרגע בו הם פורצים החוצה מן הטפטפות.

 

לסיכום, ניכר כי משאבות מים ומאגרים הפכו להיות הבסיס ללוחמה באש. קיום רוב מערכות כיבוי האש קיימות ומתקיימות על בסיס של משאבות מים ומאגרים.

 

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו לקבלת מידע נוסף דילוג לתוכן